DISTRIBUIȚI

Programul Festivalului Enescu la TRINITAS TV
31 AUGUST – 8 SEPTEMBRIE
Marți
3 SEPTEMBRIE 2019
13:00
Lumea în Armonie (r): „London Symphony Orchestra, la Bucureşti”, realizator Cristina Teleanu
14:00
Selecții din Festivalul Enescu: DIANA DAMRAU SOPRANĂ, XAVIER DE MAISTRE HARPĂ, Ateneul Român (înregistrare din 1 sept)
20:50
Agenda Festivalului
01:10
Agenda Festivalului (r)
Miercuri
4 SEPTEMBRIE 2019
14:20
Agenda Festivalului
20:50
Agenda Festivalului
21:00
Selecții din Festivalul Enescu – ORCHESTRA NAȚIONALĂ SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII POLONEZE, Ateneul Român (înregistrare din 3 sept)
01:10
Agenda Festivalului
Joi
5 SEPTEMBRIE 2019
14:00
Selecții din Festivalul Enescu – JOYCE DIDONATO MEZZOSOPRANĂ DAVID ZOBEL PIAN, Ateneul Român (înregistrare din 2 sept)
14:20
Agenda Festivalului (r)
21:00
Lumea în Armonie: „Copiii si Festivalul George Enescu: Opera pentru copii”, realizator: Adriana Ene
21:35
Agenda Festivalului
22:40
Lumea în Armonie (r): „Copiii si Festivalul George Enescu: Opera pentru copii”, realizator: Adriana Ene
01:10
Agenda Festivalului (r)
04:40
Lumea în Armonie (r): „Copiii si Festivalul George Enescu: Opera pentru copii”, realizator: Adriana Ene
Vineri
6 SEPTEMBRIE 2019
12:40
Lumea în Armonie: „Copiii si Festivalul George Enescu: Opera pentru copii”, realizator: Adriana Ene
14:20
Agenda Festivalului (r)
14:20
Agenda Festivalului (r)
18:30
Lumea în Armonie: „Dedicati lui George Enescu”, realizator: Mihaela Poenaru
21:00
Selecții din Festivalul Enescu – ORCHESTRA SIMFONICĂ A RADIODIFUZIUNII DIN BERLIN, Sala Palatului (înregistrare din 5 sept)
01:10
Agenda Festivalului (r)
04:40
Lumea în Armonie (r): „Dedicati lui George Enescu”, realizator: Mihaela Poenaru
Sâmbătă
7 SEPTEMBRIE 2019
12:40
Lumea în Armonie (r): „Dedicati lui George Enescu”, realizator: Mihaela Poenaru
14:00
Selecții din Festivalul Enescu – CAMERISTI DELLA SCALA, Ateneul Român (înregistrare din 6 sept)
14:50
Agenda Festivalului (r)
18:30
Interviurile Enescu: Alexandra Dariescu- realizator: Laurentiu Topală
20:50
Agenda Festivalului
22:40
Interviurile Enescu (r): Alexandra Dariescu- realizator: Laurentiu Topală
01:10
Agenda Festivalului (r)
04:40
Interviurile Enescu (r): Alexandra Dariescu- realizator: Laurentiu Topală
Duminică
8 SEPTEMBRIE 2019
07:50
Agenda Festivalului (r)
13:50
Agenda Festivalului (r)
15:00
Interviurile Enescu (r): Alexandra Dariescu- realizator: Laurentiu Topală
15:30
Selecții din Festivalul Enescu – ORCHESTRA NAȚIONALĂ A FRANȚEI, Sala Palatului (înregistrare din 6 sept)
18:30
Interviurile Enescu: Gabriel Bebeselea
20:50
Agenda Festivalului
22:40
Interviurile Enescu (r): Gabriel Bebeselea
02:40
Interviurile Enescu (r): Gabriel Bebeselea
04:40
Interviurile Enescu (r): Gabriel Bebeselea

Primaria Capitalei